Zadzwoń! 669 801 801 (24h)
Detox poalkoholowy
Odtrucia alkoholowe
Odtrucia
Lekarze specjaliści
Pomoc
Pomoc
Leczenie
Profilaktyka

Odtrucia poalkoholowe

U osoby przewlekle pijącej alkohol, lub przyjmującej go w znacznych ilościach (każda osoba ma inną tolerancję i zmienia się ona z czasem dla każdego pacjenta) występują objawy przewlekłego zatrucia alkoholem. Po zaprzestaniu picia lub znacznego ograniczenia ilości spożywanego alkoholu objawia się Alkoholowy Zespół Abstynencyjny.

W trakcie spożywania alkoholu w organizmie dochodzi do wytwarzania szeregu toksyn. Alkohol poprzez silne działanie moczopędne prowadzi do nasilonych zaburzeń wodno-elektrolitowych, braku wody, jonów sodu, magnezu, potasu, witamin (głównie grupy B). Alkohol destabilizuje metabolizm prawie wszystkich narządów. W szczególności narażone są: mózg, nerwy obwodowe, wątroba, serce, nerki, trzustka, mięśnie. W dużych stężeniach alkohol działa toksycznie.

Zabieg odtrucia poalkoholowego (detox poalkoholowy, detoksykacja alkoholowa) jest przeprowadzany w domu pacjenta pod ścisłym nadzorem lekarskim. Ma on na celu przerwanie ciągu alkoholowego i zniwelowanie uciążliwych dla pacjenta , a niejednokrotnie groźnych dla jego zdrowia i życia, objawów AZA lub zatrucia alkoholem etylowym. Podczas zabiegu usuwane są również niebezpieczne toksyny powstałe z przemiany alkoholu.

Odtrucie alkoholowe polega na podaniu indywidualnie dobranych dla pacjenta płynów i leków - uzupełnieniu niedoborów wodno-elektrolitowych (szybkim nawodnieniu pacjenta) oraz suplementacji magnezu, potasu, sodu, witamin. W części przypadków podaje się też leki uspokajające oraz inne, wspomagające proces detoksykacji organizmu z alkoholu.

Pacjent otrzymuje fachową poradę oraz zalecenia dotyczące postępowania przez następne dni, aż do ustąpienia objawów. Uspokojenie chorego, wyjaśnienie na czym polega problem, usunięcie najbardziej niebezpiecznych i przykrych objawów, pokierowanie dalszą diagnostyką i terapią – to równie istotne cele tego zabiegu.

Ważne jest aby ocena nasilenia objawów oraz sam zabieg odtrucia alkoholowego był wykonywany przez osobę z doświadczeniem - kompetentnego lekarza znającego możliwy przebieg AZA. Gwarantuje to prawidłowy i bezpieczny przebieg detoksykacji.

Kontakt z nami

Prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego. Na pilne zgłoszenia, wymagające kontaktu jak najszybciej odpowiadamy w ciągu 60 minut, także w niedziele, święta oraz w godzinach nocnych.


Implantacja Disulfiramu (Esperal)

Disulfiram wszczepia się podpowięziowo (przy znieczuleniu miejscowym) rozmieszczając gwiaździście 8 do 10 tabletek, zależnie od wagi pacjenta. Jego skuteczność utrzymuje się przez około 12 miesięcy. Zabieg taki może się odbyć jedynie za wiedzą i zgodą pacjenta i po zapoznaniu go z konsekwencjami stosowania Disulfiramu.

Więcej

Dojazd do pacjenta

W skład zespołu lekarskiego wchodzą lekarze z bogatym doświadczeniem w zajmowaniu się odtruciami alkoholowymi i detoksem poalkoholowym. Zespół lekarski działa na terenie województwa mazowieckiego. Zapewniamy bezpłatny dojazd do Pacjenta na terenie miast: Warszawa, Radom i wielu innych. Sprawdź!

WięcejKompendium wiedzy

Halucynoza alkoholowa ostra

Halucynoza alkoholowa ostra występuje po zakończeniu wielomiesięcznego – wieloletniego ciągu picia. Objawami jej są halucynacje słuchowe. Zdarzają się zachowania agresywne i autoagresywne. Stan wymaga pilnego leczenia i hospitalizacji. Halucynoza może przejść w postać przewlekłą.

Więcej

Zapalenie błony śluzowej żołądka

Zapalenie błony śluzowej żołądka, a właściwie zapalenie żołądka (gastritis), ze względu na rzadko występujące ograniczenie stanu zapalnego jedynie do błony śluzowej, to stan chorobowy, w którym dochodzi do uszkodzenia błony śluzowej żołądka przez różne czynniki etiologiczne wywołujące reakcję zapalną.

Więcej

Alkoholowy Zespół Abstynencyjny

Alkoholowy Zespół Abstynencyjny to stan chorobowy, który pojawia się przeciętnie 12-24 godziny po zakończeniu ciągu alkoholowego i zaprzestaniu picia lub zmniejszeniu ilości przyjmowanego alkoholu. Większość AZA jest możliwych do wyleczenia w warunkach domowych, niemniej jednak zawsze konieczne jest badanie lekarskie celem oceny, czy pacjent nie potrzebuje hospitalizacji.

Więcej


Indywidualna Praktyka Lekarska - Warszawa - tel. 669 801 801 (24h / 7d)